Jsme skupina amatérských webmásterů zabývající se tvorbou webových stránek.Naše znalosti každým dnem stoupají a získáváme je ze článků dostupné na českém internetu.Zjištěné nové informace si prověřujeme,jestli jsou pravdivé a poté se s nimi podělíme s ostatními na tomto serveru.Jsme pracovitý a hodláme to někam dotáhnout.
Majitel serveru : kubassi
SEO optimalizér : kubassi
Linkbuilding : Eda
Správce : Admin
Moderátor : Second
Návštěvnost : Invander
Zpětné odkazy : Kačí
Email : kubassi@email.cz
Máte zájem o reklamu na našem serveru?Napište nám na email kubassi@email.cz.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 

Jak vytvořit www stránky

Jak vytvořit www stránky - pro začátečníkyJe několik způsobů,jak vytvořit webové stránky.Můžete použít editor wisiwyg,kterými jsou například Frontpage a Word nebo si stránku můžete napsat v html jazyce zapisováním zdrojového kódů do nějakého textového editoru.

1.Tvorba webových stránek v wisiwyg editoru je snadné.Editor wisiwyg se ovládá podobně jako Microsoft Word, vkládáte tabulky či obrázky a vše poté jen uložíte s koncovkou .html nebo .htm a stránka je hotová.Stačí pak pouze uložený soubor nahrát na nějaký dostupný hosting.Nevýhodou této varianty je,že v tomto editoru nezvládnete vytvořit složitější stránky či nějaké propracované doplňky.Jednou se budete stejně muset naučit základy html, pokud budete chtít propracovanější stránky.
2.Tvorba webových stránek v jazyce html je podstatně složitější,než je tvorba www v editorech wisiwyg.Jestliže budete chtít tvořit webové stránky v html jazyce,budete se muset naučit základy html jazyka.

Jak vytvořit webovou stránku?Nejdříve si sežeňte nějaký textový editor, který má možnost ukládání souborů s koncovkou .html.Příkladem takových textových editorů je poznámkový blok.Myslím,že je to nejvhodnější editor vůbec a má ho snad každý počítač.Také můžete využít html editory pro správu kódů s kterými to lze také.Na internetu naleznete nějaké zdarma editory pro správu kódů například Beauty++ 2004, 1ST page 2000, HTML builder XP.

Pokud se rozhodnete používat poznámkový blok,tak do něj stačí vkládat značky (tagy) a poté uložit s koncovkou .html a vaše první webová stránka je hotová.Poznámkový blok je velmi jednoduchý pro tuto možnost tvorby www.

Značky (tagy)

Jestli jste někdy viděli zdrojový kód webový stránky,tak jste tam určitě mohli vidět spousty tagů.Pokud ne,tak stačí jít na nějakou webovou stránku, kliknout na pravé tlačítko myši a zobrazit zdrojový kód stránky.Tohle je příklad tagů,takhle vypadají.

Přečtěte si dále tento článek Základy html.