Jsme skupina amatérských webmásterů zabývající se tvorbou webových stránek.Naše znalosti každým dnem stoupají a získáváme je ze článků dostupné na českém internetu.Zjištěné nové informace si prověřujeme,jestli jsou pravdivé a poté se s nimi podělíme s ostatními na tomto serveru.Jsme pracovitý a hodláme to někam dotáhnout.
Majitel serveru : kubassi
SEO optimalizér : kubassi
Linkbuilding : Eda
Správce : Admin
Moderátor : Second
Návštěvnost : Invander
Zpětné odkazy : Kačí
Email : kubassi@email.cz
Máte zájem o reklamu na našem serveru?Napište nám na email kubassi@email.cz.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 

Základy html

Základy htmlV tomto článku uvedu ty nejzákladnější příklady html tagů.Chcete-li vytvořit webovou stránku,tak se určitě neobejdete bez těchto tagu (viz. níže).
<html>
<head>
<title>Má první stránka</title>
</head>
<body>Moje první html stránka</body>
</html>

Tento tag zkopírujte například do poznámkového bloku a uložte s koncovkou .html.Klikněte na tuto uloženou ikonku.Otevře se vám stránka co jste v poznámkovém bloku napsali v jazyce html.

K těmto tagům můžete přidávat další a další tagy.Můžete si text vložit doprostřed stránky,barvu pozadí,písmo,...Jde tímto způsobem vytvořit spousty věcí.Stačí jen znát příslušný tag.

Další základní html tagy.

Toto je nadpis první úrovně.Většinou se v nadpisu prvního úrovně napíše název webu nebo nějaké důležité klíčové slovo k určené stránce.Máte-li stránku například o programování,napište do sem vložte text programování nebo tvorba www a podobně.Lidé co budou hledat vaše stránky,vás mohou díky tomuto tagu lépe naleznout a proto je důležité v něm mít jen to nejdůležitější klíčové slovo pro vaši stránku.

<h1>sem vložte text</h1>


Toto je nadpis druhé úrovně.Je i třetí,čtvrtý,...Mějte tyto tagy rozložené tak,aby byl nadpis první úrovně nad nadpisem druhé úrovně a podobně.Nikdy by neměl nadpis první úrovně být pod nadpisem druhé úrovně.Je to tak lepší vůči optimalizaci.Vkládaná klíčová slova do těchto tagů by měly být rozděleny podle důležitosti.Nadpis H1 je důležitější než H2,nadpis H3 je důležitější než nadpis H4 a podobně.

<h2>sem vložte text</h2>


Tento tag znamená vymezení odstavce.Je to možná nejpoužívanější tag.Zalomí řádek a udělá vertikální mezeru.

<p>sem vložte text</p>


Text napsaný mezi začátkem tagu a konce tagu bude tučný.

<b>sem vložte text</b>


Text napsaný mezi začátkem tagu a konce tagu bude vypadat jak kurzíva.

<i>sem vložte text</i>


Vymezení odlišného textu

<span>sem vložte text</span>


Zalomení řádku, takzvaný měkký enter.

<br>
Do stránek lze dát i html kódy,který naleznete na našem serveru.Můžete si tak dát do stránek více doplňků.